Fluxemed - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Fluxemed opinie
Fluxemed jest doustnym lekiem przeciwdepresyjnym, który należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Zawiera on w swoim składzie substancję czynną fluoksetynę i stosowany jest w wielu zaburzeniach psychicznych m.in. depresji czy zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych.
Za opakowanie zawierające 30 kapsułek twardych, trzeba zapłacić ok. 15 zł. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Nazwa preparatu | Fluxemed |
Substancje czynne | Fluoxetinum |
Dostępność | Na receptę |
Postać |
|
Dawki |
|
Podstawowe informacje o leku Fluxemed
Wskazania: epizody dużej depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, żarłoczność psychiczna (bulimia nervosa)
Zastosowanie: doustne
Dawkowanie: duże epizody depresji i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne - zwykle 20 mg na dobę, żarłoczność psychiczna (w celu zmniejszenia chęci objadania się) - 60 mg na dobę
Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną (fluoksetyna) lub dowolną substancję pomocniczą, jednoczesne leczenie metoprololem lub nieodwracalnymi nieselektywnymi inhibitorami MAO
Główne działania niepożądane: bóle głowy, biegunka, nudności, zaburzenia snu, w tym bezsenność, nadmierne pocenie, częste oddawanie moczu
e-Recepta Express
Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.Antykoncepcja awaryjna
Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.Ile kosztuje lek Fluxemed?
Preparat Fluxemed u wybranych grup pacjentów jest objęty refundacją przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na rynku znajdziemy jeden rodzaj opakowania (Fluxemed, 20 mg 30 kapsułek twardych).
Ceny opakowania:
Fluxemed, 20 mg 30 kapsułek twardych, odpłatność 0% (dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia oraz osoby starsze powyżej 65. roku życia) - lek bezpłatny;
Fluxemed, 20 mg 30 kapsułek twardych, odpłatność 30% (osoby cierpiące na choroby psychiczne lub upośledzenia umysłowe) - cena ok. 5 zł;
Fluxemed, 20 mg 30 kapsułek twardych, odpłatność 100% - cena ok. 15 zł.
Podane ceny są wyłącznie orientacyjne i mogą ulec zmianie w najbliższej przyszłości.
Lek dostępny jest tylko na receptę.
Czym jest Fluxemed?
Fluxemed jest preparatem zawierającym jako substancję czynną fluoksetynę (w postaci chlorowodorku). Należy ona do grupy wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).
Preparat Fluxemed jest dostępny jako kapsułki twarde, w kolorze zielonym i białawym, z dawką fluoksetyny wynoszącą 20 mg.
We wskazaniach do stosowania znajdziemy m.in. epizody dużej depresji, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz żarłoczność psychiczna (bulimia)(jako leczenie uzupełniające psychoterapii w celu zmniejszenia napadów żarłoczności i częstości stosowania zabiegów przeczyszczających).
Jaki jest mechanizm działania leku Fluxemed?
Fluoksetyna, czyli substancja czynna leku Fluxemed jest odpowiedzialna za hamowanie transportu (wychwytu) zwrotnego serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN).
W związku z tym, że fluoksetyna jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) nie łączy się ona z innymi receptorami w OUN jak np. adrenergiczne, histaminowe czy dopaminergiczne.
Dzięki temu pacjenci przyjmujący fluoksetynę znacznie lepiej tolerują leczenie farmakologiczne niż osoby przyjmujące np. trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, które nie mają takiej selektywności i powodują bardzo często działania niepożądane w obrębie układu sercowo-naczyniowego.
Jaki jest skład leku?
Oprócz substancji czynnej fluoksetyny w skład preparatu wchodzą także następujące substancje pomocnicze: tlenek żelaza (E172), dwutlenek tytanu (E171), żelatyna, błękit brylantowy (E133), węgiel aktywny i szelak (E904)
Jak stosować lek Fluxemed?
Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Kapsułki można podawać w dawce pojedynczej lub w dawkach podzielonych, podczas posiłku lub między posiłkami.
Należy pamiętać, że działanie fluoksetyny jest stopniowe, a ocena skuteczności leczenia i ewentualna zmiana dawki może zostać przeprowadzona dopiero po kilku tygodniach stosowania leku.
Po zaprzestaniu długotrwałego stosowania preparatu, fluoksetyna utrzymuje swoje stałe stężenie przez 4 do 5 tygodni.
Jak dawkować lek u osób dorosłych?
U dorosłych pacjentów cierpiących na epizody dużej depresji dawką zalecaną jest 20 mg na dobę.
W odniesieniu do stanu klinicznego pacjenta dostosowanie dawki należy przeprowadzać ostrożnie i po upływie 3-4 tygodni leczenia. Istnieje zwiększone ryzyko działań niepożądanych przy stosowaniu dawek większych niż 20 mg na dobę. Jednak jeśli odpowiedź pacjenta na leczenie jest niewystarczająca, a objawy depresji wciąż nasilone, dawka może zostać zwiększona. Zalecana maksymalna dawka to 60 mg na dobę.
Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
Zalecana dawka początkowa w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych to 20 mg na dobę. Jeżeli indywidualna reakcja pacjenta na leczenie jest niewystarczająca, po upływie 2 tygodni lekarz może zdecydować o zwiększeniu dawki do maksymalnie 60 mg na dobę.
Dostosowanie dawki należy przeprowadzać ostrożnie. W przypadku niedostatecznej odpowiedzi pacjenta na leczenie w ciągu 10 tygodni lekarz powinien rozważyć zasadność leczenia fluoksetyną. Ponadto według niektórych lekarzy zalecane jest także u tych pacjentów równoczesne stosowanie psychoterapii behawioralnej.
Leczenie żarłoczności psychicznej
W leczeniu żarłoczności psychicznej (bulimia nervosa) dawka zalecana to 60 mg na dobę. Jednak nie wykazano długotrwałej skuteczności leczenia wspomnianego schorzenia preparatem Fluxemed.
Leczenie osób starszych i z zaburzeniami czynności wątroby
Dawka dobowa u osób starszych nie powinna zwykle przekraczać 40 mg na dobę. Podczas zwiększania dawki należy zachować ostrożność, a maksymalna zalecana dawka wynosi 60 mg na dobę.
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby powinno być rozważone zmniejszenie dawki bądź częstości podawania produktu (przykładowo 20 mg co drugi dzień).
Jak dawkować lek u dzieci?
Produkt leczniczy Fluxemed mogą przyjmować dzieci powyżej 8. roku życia i tylko we wskazaniu, jakim są ciężkie i umiarkowane epizody depresji. Leczenie rozpoczyna się od dawki 10 mg na dobę. Należy zachować ostrożność przy dostosowywaniu dawki do stanu klinicznego pacjenta oraz jeśli to możliwe utrzymać najmniejszą dawkę skuteczną. Po 1-2 tygodniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 20 mg na dobę.
Istnieją ograniczone dane na temat skuteczności leczenia trwającego dłużej niż 9 tygodni. Ponadto zaobserwowano w badaniach klinicznych zachowania samobójcze oraz wrogość, których występowanie było znacznie częstsze niż w dorosłej populacji.
Jaka jest maksymalna dawka dobowa preparatu?
Dawka maksymalna produktu leczniczego Fluxemed wynosi 60 mg na dobę. Zwiększanie dawki dobowej powoduje wzrost ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.
Jak odstawiać lek Fluxemed?
Pacjent powinien unikać nagłego przerywania leczenia. Proces zmniejszania dawki należy przeprowadzać ostrożnie przez okres przynajmniej 2 tygodni, jeżeli planowane jest w najbliższej przyszłości zakończenie leczenia.
Jeśli jednak dojdzie do nagłego przerwania terapii, często pojawiają się objawy odstawienne, do których należą: zawroty głowy, zaburzenia snu, zaburzenia czucia, bóle głowy, lęk i pobudzenie oraz nudności i wymioty.
Jakie są najczęstsze działania niepożądane produktu Fluxemed?
Do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych przez pacjentów leczonych fluoksetyną należą:
bóle głowy;
biegunka;
nudności;
zaburzenia snu, w tym bezsenność;
nadmierne pocenie;
częste oddawanie moczu.
Warto też wspomnieć, że u dzieci i młodzieży w porównaniu do osób dorosłych często zgłaszane skutki uboczne terapii to zachowania samobójcze, wrogość, reakcje maniakalne czy krwawienie z nosa.
Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane produktu Fluxemed?
W sytuacji wystąpienia rzadszych działań niepożądanych możemy mieć do czynienia z następującymi objawami i stanami:
myśli i zachowania samobójcze (możliwe szczególnie w pierwszych tygodniach leczenia),
bóle stawów,
zaburzenia koncentracji,
zapalenie gardła,
zaburzenia połykania,
krwawienia z przewodu pokarmowego,
zaburzenia widzenia.
Mogą pojawić się także:
zwiększenie aktywność enzymów wątrobowych w badaniach laboratoryjnych (co może się wiązać z zaburzeniami czynności wątroby),
niedociśnienie ortostatyczne,
kołatanie serca,
zapalenie naczyń,
reakcje alergiczne,
zmniejszenie masy ciała,
krwotok z błon śluzowych,
zwiększone ryzyko złamań kości (osoby starsze),
zaburzenia czynności seksualnych.
Gdzie można zgłaszać działania niepożądane?
Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu, powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Jakie są objawy przedawkowania leku?
Osoby, które przedawkowały fluoksetynę zwykle prezentują łagodny przebieg. Do samych objawów przedawkowania możemy zaliczyć nudności, wymioty, napady drgawkowe, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia czynności płuc oraz zaburzenia czynności ośrodkowego układu nerwowego (od pobudzenia do śpiączki włącznie).
W przypadku wystąpienia u pacjenta objawów przedawkowania zalecane jest monitorowanie stanu klinicznego pacjenta (głównie czynności serca i parametrów życiowych).
Jakie są przeciwwskazania do stosowania produktu Fluxemed?
Głównym z przeciwwskazań do stosowania leku Fluxemed jest nadwrażliwość na dowolną substancję zawartą w preparacie. Do pozostałych przeciwwskazań zalicza się:
- Jednoczesne przyjmowanie leków z grupy nieodwracalnych nieselektywnych inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz metoprolol, stosowanego w leczeniu niewydolności serca.
- Jednoczesne stosowanie innych leków działającymi serotoninergiczenie (na zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego);
- Występowanie u chorych epizodów manii lub hipomanii w przeszłości;
- Występowanie u chorych padaczki lekoopornej;
- Występowanie u pacjentów wydłużonego odstępu QT lub wydłużonego odstępu QT w wywiadzie rodzinnym, ze względu na zwiększone ryzyko zaburzeń rytmu serca.
Pozostałe środki ostrożności
U osób chorujących na cukrzycę może być konieczne dostosowanie dawki doustnych leków przeciwcukrzycowych lub insuliny Stosowanie leków przeciwzakrzepowych i innych leków, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia (np. kwas acetylosalicylowy), wymaga zachowania ostrożności.
Z uwagi na znane przypadki rozszerzenia źrenic w czasie stosowania fluoksetyny, zalecane jest zachowanie ostrożności przez pacjentów ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym lub ryzykiem ostrej jaskry z wąskim kątem.
Pacjenci, którzy w przeszłości poddawani byli terapii elektrowstrząsami wymagają zachowania ostrożności podczas stosowania leku Fluxemed ze względu na doniesienia naukowców o występowaniu przedłużonych napadów drgawkowych u tych chorych.
Interakcje z innymi lekami
Lek Fluxemed może wchodzić w interakcje z innymi lekami, dlatego w przypadku rozpoczęcia terapii należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych preparatach. Do leków, które mogą wchodzić w interakcje zalicza się:
- Nieodwracalne, nieselektywne inhibitory MAO
- Metoprolol;
- Tamoksyfen;
- Odwracalne inhibitory MAO (linezolid, błękit metylenowy);
- Mekwitazyna;
- Fenytoina;
- Leki serotoninergiczne (lit, tryptofan, tramadol, tryptany);
- Leki wydłużające odstęp QT (np. leki przeciwarytmiczne, TLP, niektóre leki przeciwhistaminowe).;
- Leki wpływające na hemostazę (np. leki przeciwkrzepliwe, NLPZ) ;
- Leki powodujące hiponatremię (np. desmopresyna, karbamazepina, leki moczopędne);
- Leki obniżające próg drgawkowy (np. fenotiazyna, bupropion, TLP);
- Leki metabolizowane przez CYP2D6
Fluxemed a spożywanie alkoholu
W badaniach nie wykazano zwiększania poziomu alkoholu we krwi oraz nasilenia jego działania przez fluoksetynę. Jednakże nie jest zalecane jednoczesne spożywanie alkoholu i przyjmowanie fluoksetyny.
Fluxemed a ciąża
Niektóre dane epidemiologiczne wskazują na zwiększone ryzyko wystąpienia u dziecka wad układu sercowo-naczyniowego po stosowaniu fluoksetyny przez kobiety w I trymestrze ciąży. Ponadto stosowanie leków z grupy SSRI w późnym okresie ciąży może spowodować wystąpienie przetrwałego nadciśnienia płucnego u noworodka.
Zaobserwowano zwiększone ryzyko wystąpienia krwotoku poporodowego po terapii SSRI prowadzonej przez miesiąc poprzedzający poród. Dlatego przeciwwskazane jest przyjmowanie fluoksetyny przez kobiety w ciąży. W przypadku, gdy jednak lekarz podejmie decyzję o włączeniu fluoksetyny powinno być to uzasadnione stanem klinicznym kobiety, a także uwzględniać potencjalne ryzyko dla płodu.
Warto także dodać, że przy stosowaniu fluoksetyny w czasie ciąży zaobserwowano występowanie u niektórych noworodków takich objawów jak zaburzenia ssania, zmniejszone napięcie mięśni, trudności ze snem, drażliwość.
Fluxemed a karmienie piersią
Udowodniono, że fluoksetyna, jak również jej metabolit norfluoksetyna przenikają do mleka kobiecego. Ponadto opisano wystąpienie działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią.
Dlatego w przypadku decyzji lekarza dotyczącej rozpoczęcia leczenia fluoksetyną zalecane jest przerwanie karmienia piersią. W przypadku kontynuacji karmienia piersią powinna zostać przepisana najmniejsza dawka skuteczna fluoksetyny.
Fluxemed a prowadzenie pojazdów mechanicznych
Wykazano nieistotny wpływ lub brak wpływu fluoksetyny na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.
Jednakże wszystkie leki o działaniu psychoaktywnym mogą zaburzać zdolność oceny bądź wyuczone umiejętności. Pacjentom zalecane jest, by unikali prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn do czasu, gdy będą pewni dobrej tolerancji leku.
Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem, lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.
Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.
Jak postępować w przypadku wystąpienia objawów depresji?
Jeśli podejrzewasz u siebie depresję, skontaktuj się z lekarzem. Na wizytę u psychiatry nie potrzebujesz skierowania. Możesz skorzystać też z pomocy dostępnej przez telefon:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (środa, czwartek 17:00-19:00) tel. 22 594 91 00, koszt zgodnie ze stawką operatora;
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym (poniedziałek-piątek, 14:00-22:00) tel. 116 123, bezpłatny;
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (czynny 24 h) tel. 116 111.
Bibliografia
Inne popularne leki
- Bioxetin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asentra - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- ParoGen - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Pramolan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Linefor - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seronil - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zoloft - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Actavis - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Propranolol WZF - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asertin 100 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dulsevia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Diphergan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Nexpram - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 50 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mirtor - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Elicea - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sympramol - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mozarin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluoksetyna EGIS - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 150 mg - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dutilox - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Symfaxin ER - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitil - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asertin 50 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Efectin ER 75 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Alventa - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cital - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dutilox 60 mg - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Depratal - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Aciprex - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Faxolet ER - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 100 mg - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escipram – E-recepta – recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Paroxinor - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sertagen - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Venlectine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trazodone Neuraxpharm - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Brintellix - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Efectin ER 150 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 50 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico XR - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 75 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 40 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seroxat - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Prefaxine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Bluefish - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Depralin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Oroes - E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citaxin- E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axyven - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zotral - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Aurovitas - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Propranolol Accord - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Miravil - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Andepin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 37,5 mg - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Oriven - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Spamilan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Arketis tabletki 20 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Rexetin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Duloxetine Zentiva - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mirtagen - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sertralina Krka - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Venlafaxine Bluefish XL - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 10 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluoxetin Polpharma - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Pralex - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Inni czytali również
- Spis treści
- Podstawowe informacje o leku Fluxemed
- Ile kosztuje lek Fluxemed?
- Czym jest Fluxemed?
- Jaki jest mechanizm działania leku Fluxemed?
- Jaki jest skład leku?
- Jak stosować lek Fluxemed?
- Jak dawkować lek u osób dorosłych?
- Jak dawkować lek u dzieci?
- Jaka jest maksymalna dawka dobowa preparatu?
- Jak odstawiać lek Fluxemed?
- Jakie są najczęstsze działania niepożądane produktu Fluxemed?
- Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane produktu Fluxemed?
- Gdzie można zgłaszać działania niepożądane?
- Jakie są objawy przedawkowania leku?
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania produktu Fluxemed?
- Interakcje z innymi lekami
- Fluxemed a spożywanie alkoholu
- Fluxemed a ciąża
- Fluxemed a karmienie piersią
- Fluxemed a prowadzenie pojazdów mechanicznych
- Jak postępować w przypadku wystąpienia objawów depresji?
- Bibliografia