Oroes - E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Zgodnie z danymi Narodowego Funduszu Zdrowia, na zaburzenia depresyjne w Polsce cierpi ok. 1,2 miliona osób. W ich leczeniu najczęściej stosujemy różne grupy leków przeciwdepresyjnych, dostępnych wyłącznie na receptę, a których jednym z przedstawicieli jest preparat Oroes.
Nazwa preparatu | Oroes |
Substancje czynne | Escitalopramum |
Dostępność | Na receptę |
Postać |
|
Dawki |
|
Podstawowe informacje o leku Oroes
Substancja czynna: Escitalopram (w postaci Szczawianu)
Wskazania: Duże epizody depresji, uogólnione zaburzenia lękowe, zaburzenia lękowe z napadami lęku z agorafobią lub bez niej, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, społeczne zaburzenia lękowe
Zastosowanie: Doustne
Dawkowanie: 10-20 mg na dobę
Główne przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie Oroes, jednoczasowe stosowanie leków z grupy inhibitorów MAO, wydłużenie odstępu QT, przyjmowanie leków wydłużających odstęp QT (np. niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych)
Główne działania niepożądane: lęk, zawroty głowy, osłabienie popędu płciowego, nudności, biegunka, zapalenie zatok, zmęczenie, bóle mięśni i stawów
e-Recepta Express
Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.Antykoncepcja awaryjna
Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.Ile kosztuje lek Oroes?
Koszty leczenia preparatem Oroes nie są refundowane. Na rynku znajdziemy jedną wersję opakowania, która zawiera 30 tabletek powlekanych:
Oroes (10 mg tabletki 30 szt.) - cena wynosi ok. 26 zł
Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie w najbliższej przyszłości.
Czym jest preparat Oroes?
Oroes to lek stosowany w leczeniu depresji, natomiast nie jest to jego jedyne wskazanie. Oroes jest preparatem, który podajemy także u osób cierpiących na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, uogólnione zaburzenia lękowe, społeczne zaburzenia lękowe. Innym wskazaniem jest również występowanie zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią lub bez niej. Oroes zawiera w swoim składzie substancję czynną escitalopram, która należy do wybiórczych i silnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).
Oroes jest dostępny w aptekach jako tabletki powlekane z linią podziału po jednej stronie.
Jaki jest mechanizm działania leku Oroes?
Działanie leku Oroes opiera się na substancji czynnej, jaką jest escitalopram, jeden z leków należących do grupy selektywnych (wybiórczych) inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Sama serotonina jest jedną z licznych substancji pełniących rolę neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym.
Neuroprzekaźnik działa w miejscu zwanym synapsą, która stanowi połączenie między dwiema komórkami nerwowymi (neuronami). Jej elementem jest przestrzeń synaptyczna, do której właśnie wydzielany jest neurotransmiter (w tym wypadku serotonina). Wychwyt zwrotny jest zaś procesem, który polega na wychwytywaniu części cząsteczek serotoniny przez receptory w błonie neuronu znajdującego się przed synapsą.
Działanie escitalopramu opiera się na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając stężenia serotoniny, czas jej działania w przestrzeni synaptycznej ulega wydłużeniu, a także samo pobudzenie drugiego neuronu odpowiedzialnego za odbiór sygnału jest dłuższe. W efekcie zwiększa się częstotliwość impulsów nerwowych, a objawy depresyjne są mniej nasilone.
Jaki jest skład leku Oroes?
Oroes zawiera jedną substancję czynną: Escitalopram (w postaci szczawianu) w dawce 10 mg.
W składzie tabletki znajdziemy następujące substancje dodatkowe (pomocnicze): celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, kroskarmeloza sodowa, bezwodna krzemionka koloidalna, makrogol 400, dwutlenek tytanu (E471) oraz hypromeloza 6cP
Jak stosować lek Oroes?
Oroes należy stosować doustnie raz na dobę. Lek może być przyjmowany z posiłkami lub niezależnie od posiłków. Pora dnia również nie ma tutaj większego znaczenia.
Nie należy jednak przekraczać dobowej dawki maksymalnej tj. 20 mg na dobę. Badania nie wykazały bezpieczeństwa stosowania leku Oroes w dawkach większych niż wspomniane 20 mg na dobę. Ponadto każdorazowe zwiększenie dawki powinno być poparte zaleceniami lekarza.
Jak dawkować lek Oroes u dorosłych?
Dawka, która jest zalecana pacjentowi, zależy od przyczyny, z powodu której lek Oroes został przepisany.
Duże epizody depresji wymagają rozpoczęcia terapii od dawki początkowej 10 mg raz na dobę. Po 2-4 tygodniach stosowania powinno być widoczne działanie przeciwdepresyjne (poprawa stanu pacjenta). W zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie (ustępowanie objawów depresji) lekarz może zalecić dalsze zwiększanie dawki do dawki maksymalnej tj. 20 mg na dobę. Przyjmowanie leku należy kontynuować przez co najmniej 6 miesięcy.
W przypadku leczenia zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią lub bez niej przyjmowanie leku zaczynamy od 5 mg na dobę, która następnie jest zwiększana do 10 mg raz na dobę. Możliwe jest zwiększenie dawki do dawki maksymalnej tj. 20 mg na dobę w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie. Po ok. 3 miesiącach osiągana jest maksymalna skuteczność stosowania leku Oroes, a samo leczenie powinno trwać kilka miesięcy.
Uogólnione zaburzenia lękowe wymagają rozpoczęcia farmakoterapii od dawki 10 mg raz na dobę. Lekarz może zalecić dalsze zwiększanie dawki do dawki maksymalnej tj. 20 mg na dobę, a zależy to od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie i skuteczności terapii.. Konieczne jest ocenianie stosowanej dawki i korzyści z terapii w równych odstępach czasu.
Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych rozpoczyna się od dawki 10 mg na dobę. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie i w razie potrzeby przyjmowana dawka może zostać zwiększona do dawki maksymalnej tj. 20 mg na dobę.
Pacjenci cierpiący na społeczne zaburzenia lękowe zwykle zaczynają leczenie od dawki 10 mg raz na dobę. Poprawa stanu pacjenta następuje zazwyczaj po 2-4 tygodniach. Pamiętajmy, że wszystko zależy od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie. W określonej sytuacji lekarz może zalecić dalsze zwiększanie dawki do dawki maksymalnej tj. 20 mg raz na dobę lub jej zmniejszenie do 5 mg na dobę. W celu uzyskania trwałej odpowiedzi na leczenie, farmakoterapia powinna być kontynuowana przez min. 12 tygodni.
Jak dawkować lek Oroes u wybranych grup pacjentów?
Osoby starsze (powyżej 65. roku życia)
Początkowa dawka leku Oroes w tej grupie wiekowej wynosi 5 mg raz na dobę. Należy pamiętać, że skuteczność terapii zależy od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie i w określonej sytuacji lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 10 mg raz na dobę.
Dzieci i młodzież
Leku Oroes nie należy stosować u osób poniżej 18. roku życia.
W badaniach klinicznych obserwowano częstsze występowanie prób samobójczych i zachowań agresywnych. Ponadto dostępna literatura nie przedstawia danych długoterminowych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku Oroes u dzieci i młodzieży, a także jego wpływu na wzrost, rozwój poznawczo-behawioralny oraz dojrzewanie.
Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Łagodne bądź umiarkowane zaburzenie czynności nerek nie wymaga zmiany dawkowania. Jednak konieczne jest zachowanie ostrożności u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek i w sytuacji pogorszenia funkcjonowania tych narządów lekarz może zalecić zmniejszenie dawki.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Łagodne lub umiarkowane zaburzenia czynności wątroby (w badaniach laboratoryjnych widoczne m.in. jako zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych) wymagają rozpoczęcia leczenia od dawki 5 mg raz na dobę, która jest utrzymywana przez pierwsze dwa tygodnie terapii. W zależności od tolerancji leczenia przez pacjenta dawka może być zwiększona do 10 mg raz na dobę. Ciężkie zaburzenia czynności wątroby wymagają zachowania szczególnej ostrożności podczas zwiększania dawki.
W sytuacji pogorszenia funkcjonowania wątroby lekarz może zalecić zmniejszenie dawki.
Pacjenci z osłabionym metabolizmem leków z udziałem enzymu CYP2C19
W tej grupie chorych stosowana dawka leku Oroes wynosi 5 mg na dobę przez pierwsze dwa tygodnie leczenia. Lekarz może zalecić dalsze zwiększanie dawki do 10 mg na dobę.
Jaka jest dawka maksymalna produktu?
Dobowa dawka maksymalna leku Oroes wynosi 20 mg na dobę.
Jak odstawiać lek Oroes?
Nie należy nagle przerywać leczenia, a przed jego ewentualnym zakończeniem pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
W końcowym etapie leczenia dawka leku Oroes powinna być zmniejszana stopniowo przez okres trwający od 1 do 2 tygodni, aby ryzyko wystąpienia objawów odstawienia było jak najmniejsze. Jeśli jednak u pacjenta wystąpiły wspomniane objawy, zalecane jest wznowienie dawki, która była do tej pory stosowana, a następnie wolniejsze odstawianie leku.
Jakie są najczęstsze działania niepożądane leku Oroes?
Lek Oroes może jak każdy inny preparat leczniczy powodować skutki uboczne (które mogą być jednocześnie objawami leczonej choroby). W przypadku stosowania leku Oroes (zawierającego escitalopram) najbardziej nasilone są w 1-2 tygodniu leczenia i słabną wraz z kontynuacją farmakoterapii.
Do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych leku Oroes należą:
wzrost masy ciała;
lęk;
osłabienie popędu płciowego;
zawroty głowy;
bezsenność lub senność;
zapalenie zatok;
objawy z przewodu pokarmowego (nudności, biegunka, zaparcia, wymioty);
zwiększona potliwość;
bóle mięśni i stawów;
zmęczenie.
Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane leku Oroes?
Lek Oroes może także wywoływać skutki uboczne, które są znacznie rzadziej zgłaszane przez pacjentów. Należą do nich:
zaburzenia odczuwania temperatury;
zaburzenia widzenia;
zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, co może być objawem zaburzenia czynności wątroby;
tachykardia lub bradykardia;
szumy uszne;
nieprawidłowe krwawienia, w tym z przewodu pokarmowego;
nieprawidłowe wydzielanie hormonu antydiuretycznego;
zawroty głowy po przyjęciu pozycji stojącej (spowodowane zmniejszeniem ciśnienia tętniczego).
Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu, powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Jakie są objawy przedawkowania leku Oroes?
Objawy przedawkowania substancji czynnej leku Oroes, czyli escitalopramu mogą dotyczyć m.in układu nerwowego, co pacjent może odczuwać w postaci zawrotów głowy, drżeń czy drgawek.
W przypadku układu sercowo-naczyniowego wystąpić może niedociśnienie ortostatyczne czy wydłużenie odstępu QT.
Pacjent może także doświadczać wymiotów, nudności, jak również objawów hiponatremii (obniżony poziom sodu we krwi) czy hipokaliemii (obniżony poziom potasu we krwi).
Wystąpienie jakichkolwiek objawów przedawkowania u pacjenta wskazuje na to, że powinien on niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Oroes?
Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie Oroes.
Przyjmowanie jednoczasowe leków z grupy inhibitorów MAO.
Występowanie u pacjenta wydłużonego odstępu QT.
Przyjmowanie jednoczasowe przez pacjenta leku Oroes oraz innych leków wydłużających odstęp QT np. leki przeciwmalaryczne (zwłaszcza halofantryna), niektóre leki przeciwhistaminowe, niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych (np. atypowe leki przeciwpsychotyczne, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), niektóre leki stosowane w leczeniu zagrażających życiu zaburzeń rytmu serca (leki przeciwarytmiczne klasy IA i III), erytromycyna podawana dożylnie.
Interakcje z innymi lekami
W sytuacji stosowania innych leków razem z preparatem Oroes należy skontaktować się z lekarzem.
Lek Oroes nie powinien być przyjmowany w przypadku jednoczasowego przyjmowania przez pacjenta leków przeciwdepresyjnych z grupy inhibitorów MAO. Spowodowane jest to zwiększonym ryzykiem wystąpienia zespołu serotoninowego i innych ciężkich reakcji niepożądanych. Escitalopram może być podany pacjentowi dopiero 14 dni po zakończeniu stosowania nieodwracalnego inhibitora MAO. Wymagane jest także zachowanie 7-dniowej przerwy między zakończeniem przyjmowania escitalopramu a rozpoczęciem zażywania nieodwracalnego inhibitora MAO.
Przeciwwskazana jest także terapia skojarzona preparatami zawierającymi: selektywne inhibitory monoaminooksydazy takie jak moklobemid (lek stosowany w leczeniu depresji) czy selegilina (stosowana w leczeniu choroby Parkinsona) oraz linezolid, nieselektywny inhibitor MAO (leczenie zakażeń bakteryjnych). Jeżeli jednak takie leczenie skojarzone jest konieczne, powinno się rozpocząć od najmniejszej zalecanej dawki, a pacjent powinien być pod stałą obserwacją lekarza.
Podawanie leku Oroes z innymi lekami o działaniu serotoninergicznym tj. tramadol, buprenorfina (silne leki przeciwbólowe), tryptany (leki stosowane w leczeniu migreny) może zwiększać ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego.
Leki będące selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), a więc także escitalopram mogą powodować obniżenie progu drgawkowego. Wymagane jest zachowanie ostrożności podczas stosowania razem z innymi preparatami, obniżającymi próg drgawkowy tj. SSRI, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne (pochodne tioksantenu, fenotiazyny i butyrofenonu), leki stosowane w leczeniu silnego bólu (tramadol)
Lek Oroes może mieć nasilone działanie, gdy stosowane są jednocześnie preparaty zawierające lit (przepisywany w leczeniu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego) oraz tryptofan (suplement diety, przekształcany w organizmie do serotoniny). Należy więc zachować szczególną ostrożność podczas leczenia skojarzonego wspomnianymi preparatami.
Osoby stosujące jednoczasowo preparaty zawierające escitalopram oraz doustne leki przeciwzakrzepowe (przyjmowane w celu zmniejszenia ryzyka zakrzepicy, a także w celu zmniejszenia ryzyka udaru) powinny w sposób ścisły i częsty monitorować swoje parametry krzepnięcia, w tym jego czas z uwagi na możliwą zmianę w wyniku działania wspomnianych leków. Zaleca się także zachowanie ostrożności w przypadku jednoczesnego stosowania leków mających wpływ na funkcje płytek krwi tj. niesteroidowe leki przeciwzapalne (leki przeciwbólowe), dipirydamol, tyklopidyna, bądź zwiększających ryzyko krwawień (np. atypowe leki przeciwpsychotyczne, pochodne fenotiazyny, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne).
Na szczególną uwagę zwraca też metabolizm escitalopramu przez enzym CYP2C19. Wszelkie leki, które są inhibitorami wspomnianego enzymu, mogą zwiększać poziom leku Oroes we krwi, nasilać jego działanie i przez to zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Takimi lekami są np. omeprazol, esomeprazol czy fluwoksamina (stosowane w leczeniu wrzodów żołądka).
Pacjenci z cukrzycą mogą wymagać dostosowania dawki insuliny lub doustnych leków przeciwcukrzycowych z powodu wpływu escitalopramu na poziom glukozy.
Czy można pić alkohol stosując lek Oroes?
Nie wykazano interakcji farmakodynamicznych i farmakokinetycznych pomiędzy escitalopramem a alkoholem. Natomiast tak jak w przypadku stosowania innych leków psychotropowych, spożywanie alkoholu nie jest zalecane.
Czy można przyjmować lek Oroes w trakcie ciąży?
Dane dotyczące stosowania leku Oroes przez kobiety w ciąży są ograniczone. Jednakże w badaniach na zwierzętach został udowodniony toksyczny wpływ escitalopramu na reprodukcję.
W sytuacji, gdy pacjentka przyjmuje lek Oroes, szczególnie w trzecim trymestrze ciąży może dojść zwiększenia ryzyka wystąpienia przetrwałego nadciśnienia płucnego noworodków (PPNH); (wnioski na podstawie danych epidemiologicznych). Co więcej, przyjmowanie przez pacjentkę escitalopramu w poźniejszych okresach ciąży może zwiększać ryzyko wystąpienia u noworodków takich objawów jak zaburzenia oddechowe, drgawki, wymioty, hipoglikemia czy senność.
Dane z obserwacji wskazują także na dwukrotnie zwiększone ryzyko wystąpienia u pacjentki zaburzeń krzepnięcia krwi po zażywaniu leków z grupy SSRI w ciągu miesiąca przed porodem.
W związku z tym nie należy stosować leku Oroes w trakcie ciąży, z wyjątkiem sytuacji gdzie potencjalne korzyści z terapii escitalopramem przewyższają ryzyko. Co istotne, jeżeli pacjentka przyjmuje lek Oroes a planuje zajść w ciąże, to w tej sytuacji powinna skontaktować się z lekarzem.
Czy można przyjmować lek Oroes w okresie karmienia piersią?
Istnieją przypuszczenia, że escitalopram przenika do mleka kobiecego. W związku z tym nie jest zalecane karmienie piersią podczas przyjmowania leku Oroes
Czy lek Oroes wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych?
Nie wykazano wpływu substancji czynnej leku Oroes, czyli escitalopramu na rozwój zaburzeń sprawności intelektualnej oraz psychofizycznej. Jednak każdy lek psychoaktywny może zaburzać zdolność osądu i jego sprawność.
Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.
Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.
Jak postępować w przypadku wystąpienia objawów depresji?
Jeśli podejrzewasz u siebie depresję, skontaktuj się z lekarzem. Na wizytę u psychiatry nie potrzebujesz skierowania. Możesz skorzystać też z pomocy dostępnej przez telefon:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji (środa, czwartek 17:00-19:00) tel. 22 594 91 00, koszt zgodnie ze stawką operatora;
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym (poniedziałek-piątek, 14:00-22:00) tel. 116 123, bezpłatny;
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (czynny 24 h) tel. 116 111.
Bibliografia
Inne popularne leki
- Bioxetin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asentra - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- ParoGen - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Pramolan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Linefor - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seronil - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zoloft - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Actavis - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Propranolol WZF - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asertin 100 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dulsevia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Diphergan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Nexpram - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 50 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mirtor - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Elicea - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sympramol - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mozarin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluoksetyna EGIS - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 150 mg - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dutilox - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Symfaxin ER - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitil - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asertin 50 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Efectin ER 75 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Alventa - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cital - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dutilox 60 mg - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Depratal - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Aciprex - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Faxolet ER - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 100 mg - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escipram – E-recepta – recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Paroxinor - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sertagen - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Venlectine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trazodone Neuraxpharm - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Brintellix - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Efectin ER 150 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 50 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico XR - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 75 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 40 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seroxat - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Prefaxine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Bluefish - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Depralin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citaxin- E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axyven - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zotral - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Aurovitas - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Propranolol Accord - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Miravil - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Andepin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluxemed - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 37,5 mg - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Oriven - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Spamilan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Arketis tabletki 20 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Rexetin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Duloxetine Zentiva - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mirtagen - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sertralina Krka - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Venlafaxine Bluefish XL - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 10 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluoxetin Polpharma - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Inni czytali również
- Spis treści
- Podstawowe informacje o leku Oroes
- Ile kosztuje lek Oroes?
- Czym jest preparat Oroes?
- Jaki jest mechanizm działania leku Oroes?
- Jaki jest skład leku Oroes?
- Jak stosować lek Oroes?
- Jak dawkować lek Oroes u dorosłych?
- Jak dawkować lek Oroes u wybranych grup pacjentów?
- Jaka jest dawka maksymalna produktu?
- Jak odstawiać lek Oroes?
- Jakie są najczęstsze działania niepożądane leku Oroes?
- Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane leku Oroes?
- Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
- Jakie są objawy przedawkowania leku Oroes?
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Oroes?
- Interakcje z innymi lekami
- Czy można pić alkohol stosując lek Oroes?
- Czy można przyjmować lek Oroes w trakcie ciąży?
- Czy można przyjmować lek Oroes w okresie karmienia piersią?
- Czy lek Oroes wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych?
- Jak postępować w przypadku wystąpienia objawów depresji?
- Bibliografia
- Oroes opinie