Symbella - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Symbella opinie
Preparat medyczny Symbella jest hormonalnym środkiem antykoncepcyjnym, który stosowany regularnie, służy zapobieganiu niechcianej ciąży. Tabletkę, należy przyjmować codziennie o stałej porze, przez 21 dni, a następnie wykonać siedmiodniową przerwę.
Nazwa preparatu | Symbella |
Substancje czynne | Ethinylestradiolum Chlormadinoni acetas |
Dostępność | Na receptę |
Postać |
|
Dawki |
|
Podstawowe informacje o leku Symbella
Substancja czynna: 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg chlormadynonu octanu
Wskazania: antykoncepcja hormonalna
Zastosowanie: przystosowany do stosowania doustnego
Dawkowanie: jedna tabletka raz dziennie o stałej porze
Główne przeciwwskazania: występowanie lub ryzyko żylnej/tętniczej choroby zakrzepowo-zatorowej, nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciąża, karmienie piersią
Główne działania niepożądane: nudności, upławy z pochwy, bolesne miesiączkowanie oraz brak miesiączki, nastrój depresyjny, nerwowość, zawroty głowy, migrena, zaburzenia widzenia, wymioty, trądzik
e-Recepta Express
Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.Antykoncepcja awaryjna
Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.Ile kosztuje lek Symbella?
Lek Symbella jest dostępny tylko na receptę. Jego cena różni się w zależności od opakowania:
- 21 tabletek — ok. 32 zł;
- 63 tabletki — ok. 60 zł.
Podane ceny są jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Czym jest lek Symbella?
Symbella jest to lek, który należy do złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Wykorzystywany jest w celu zapobiegania niechcianej ciąży u kobiet, które rozpoczęły okres dojrzewania. Jest to doustny środek antykoncepcyjny, zawiera dwie substancje czynne: etynyloestradiol (komponenta estrogenowa) oraz chlormadynon octanu (komponenta progesteronowa). Preparat ten ma formę tabletek powlekanych.
Należy zachować ostrożność w dobraniu antykoncepcji hormonalnej oraz indywidualnie ocenić czynniki ryzyka u pacjentki, zwłaszcza ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej związanego ze stosowaniem produktu leczniczego Symbella, w odniesieniu do innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.
Jaki jest mechanizm działania leku Symbella?
Działanie oraz skuteczność leku Symbella polega na współdziałaniu paru mechanizmach. Należą do nich:
hamowanie owulacji, co uniemożliwi uwolnienie komórki jajowej z jajników
zagęszczanie i zwiększenie lepkości śluzu szyjkowego- utrudnia to przedostanie się plemników do jamy macicy i zapłodnienie komórki jajowej
inicjacja zmian w obrębie błony śluzowej macicy, co zmniejsza prawdopodobieństwo implantacji zapłodnionej komórki jajowej
Takie działanie leku Symbella jest możliwe dzięki dwóm syntetycznym odpowiednikom hormonów żeńskich w nim zawartym: etynyloestradiol oraz octan chlormadynonu. Wielokierunkowy sposób działania substancji zawartych w złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych zapewnia im wysoką skuteczność.
Jaki jest skład leku Symbella?
Substancje czynne leku Symbella to 0,03 mg etynyloestradiolu i 2 mg chlormadynonu octanu. Substancjami pomocniczymi znajdującymi się w rdzeniu tabletki są:
laktoza jednowodna
skrobia kukurydziana
powidon K 30
magnezu stearynian
Natomiast otoczka tabletki zawiera:
Hypromelozę
Hydroksypropylocelulozę
Talk
Olej bawełniany uwodorniony
Tytanu dwutlenek (E 171)
Żelaza tlenek czerwony (E 172)
Jak dawkować lek Symbella u dorosłych?
Należy przyjmować jedną tabletkę raz dziennie, o stałej porze przez kolejne 21 dni, zgodnie z kolejnością oznaczoną na blistrze. Następnie należy zrobić siedmiodniową przerwę, podczas której nie przyjmuje się tabletek. Po 2-4 dniach po przyjęciu ostatniej tabletki, powinno pojawić się krwawienie z odstawienia, które jest podobne do krwawienia miesiączkowego.
Następnie po siedmiu dniach przerwy, należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania, niezależnie od tego, czy krwawienie z odstawienia zakończyło się, czy trwa nadal.
Jak dawkować lek Symbella u dzieci?
Nie należy stosować leku Symbella u dziewczynek przed okresem dojrzewania.
Jak rozpocząć stosowanie leku Symbella?
Przed rozpoczęciem przyjmowania antykoncepcji doustnej, należy skonsultować się z lekarzem, w celu dobrania najskuteczniejszej i najodpowiedniejszej metody antykoncepcji. Rozpoczęcie przyjmowania leku Symbella należy przeprowadzić zgodnie z zaleceniami lekarza oraz zgodnie z instrukcjami producenta umieszczonymi w ulotce dołączonej do opakowania.
Rozpoczęcie stosowania leku Symbella:
u kobiet, które nie stosowały wcześniej antykoncepcji hormonalnej (podczas ostatniego cyklu miesiączkowego)
Pierwszą tabletkę leku Symbella należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego, czyli w pierwszym dniu miesiączki. Jeżeli pierwszą tabletkę powlekaną przyjęto w pierwszym dniu cyklu, ochrona antykoncepcyjna występuje już pierwszego dnia od przyjęcia tabletki powlekanej i utrzymuje się w trakcie siedmiodniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek. Można przyjąć ją także w okresie od 2. do 5. dnia miesiączki, jednakże w tym przypadku należy stosować dodatkową mechaniczną metodę antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek.
Jeżeli od rozpoczęcia krwawienia miesiączkowego minęło więcej niż 5 dni, z rozpoczęciem stosowanie leku Symbella należy poczekać do wystąpienia kolejnego krwawienia miesiączkowego.
w przypadku zmiany ze stosowania innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego
Pacjentka powinna przyjąć pierwszą tabletkę leku Symbella w pierwszym dniu po zakończeniu okresu przerwy w stosowaniu tabletek lub okresu przyjmowania tabletek placebo uprzednio stosowanego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego.
w przypadku zmiany z produktu zawierającego wyłącznie progestagen
Kobieta pierwszą tabletkę złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego powinna przyjąć w następnym dniu po zakończeniu stosowania leku zawierającego tylko progestagen. Zaleca się, w ciągu 7 pierwszych dni zażywania nowego preparatu, stosowanie dodatkowej mechanicznej metody antykoncepcyjnej.
w przypadku zmiany z antykoncepcji hormonalnej w postaci wstrzyknięć lub implantu
Przyjmowanie leku Symbella można rozpocząć w dniu usunięcia implantu lub w dniu, w którym powinno zostać wykonane następne wstrzyknięcie. W ciągu pierwszych 7 dni zażywania tabletek należy stosować dodatkowe mechaniczne metody antykoncepcyjne.
po poronieniu lub przerwaniu ciąży w pierwszym trymestrze ciąży
Jeżeli pacjentka poroniła lub jej ciąża została przerwana w pierwszym trymestrze może ona natychmiast rozpocząć przyjmowanie produktu leczniczego Symbella. W takiej sytuacji nie jest konieczne stosowanie dodatkowych mechanicznych metod antykoncepcyjnych.
po porodzie lub poronieniu, lub przerwaniu ciąży w drugim trymestrze ciąży
Pacjentki, które nie karmią piersią, mogą rozpocząć przyjmowanie leku Symbella między 21. a 28. dniem po porodzie. W takiej sytuacji dodatkowa metoda antykoncepcji nie jest konieczna. Jeżeli stosowanie produktu leczniczego rozpoczęto po 28. dniu po porodzie, zaleca się używanie dodatkowych barierowych metod antykoncepcyjnych w ciągu pierwszych 7 dni.
Jeżeli pacjentka już współżyła, należy wykluczyć ciążę przed rozpoczęciem stosowania tabletek lub poczekać z rozpoczęciem ich stosowania do pierwszego krwawienia miesiączkowego.
Co zrobić w przypadku pominięcia dawki preparatu Symbella?
W przypadku nieregularnego przyjmowania tabletek dalsze postępowanie jest zależne od czasu, który upłynął od planowanego przyjęcia tabletki.
W sytuacji, gdy pacjentka zapomniała zastosować tabletkę, ale przyjmie ją w ciągu 12 godzin, stosowanie dodatkowych mechanicznych metod antykoncepcyjnych nie jest konieczne. Należy kontynuować przyjmowanie leku Symbella jak dotychczas.
Natomiast, jeżeli od czasu planowanego przyjęcia leku Symbella minęło więcej niż 12 godzin, skuteczność ochrony antykoncepcyjnej może być zmniejszona. W takim przypadku należy natychmiast przyjąć ostatnią pominiętą tabletkę, nawet jeżeli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek. Następne tabletki z blistra należy przyjmować o zwykłej porze.
Dodatkowo, przez następne 7 dni zaleca się stosowanie mechanicznych metody antykoncepcji, np. prezerwatywy. Jeżeli pacjentka pominęła przyjęcie tabletki w 1. tygodniu cyklu i w tym czasie lub w ciągu poprzednich 7 dni (w tym w okresie przerwy w stosowaniu tabletek) i doszło do stosunku płciowego, należy rozważyć możliwość zajścia w ciążę. Im więcej tabletek pominięto oraz im krótszy odstęp czasu do okresu przerwy w stosowaniu leku Symbella, tym większe ryzyko zajścia w ciążę.
Jeżeli obecnie wykorzystywane opakowanie zawiera mniej niż 7 tabletek, należy rozpocząć przyjmowanie produktu leczniczego Symbella z następnego opakowania natychmiast po przyjęciu ostatniej tabletki z aktualnego opakowania, tzn. bez zachowywania odstępu w przyjmowaniu tabletek pomiędzy kolejnymi opakowaniami. Istnieje prawdopodobieństwo, że do czasu zakończenia drugiego opakowania nie wystąpi krwawienie z odstawienia, jednak może dojść do niewielkiego krwawienia lub plamienia śródcyklicznego w dniach przyjmowania tabletek. Jeżeli po zakończeniu drugiego opakowania nie wystąpi krwawienie z odstawienia, należy wykonać test ciążowy.
W przypadku, jeżeli w ciągu 4 godzin po przyjęciu tabletki pojawiły się wymioty lub ciężka biegunka, wchłanianie produktu leczniczego może być zmniejszone i skuteczność ochrony antykoncepcyjnej może zostać zmniejszona. W takiej sytuacji trzeba postąpić tak samo, jak w przypadku nieprzyjęcia tabletki.
Jakie są najczęstsze działania niepożądane leku Symbella?
Do najczęstszych działań niepożądanych preparatu Symbella należą:
nudności
upławy z pochwy, bolesne miesiączkowanie oraz brak miesiączki
nastrój depresyjny, nerwowość
zawroty głowy, migrena
zaburzenia widzenia
wymioty
trądzik
Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane leku Symbella?
Do rzadziej występujących działań niepożądanych należą:
nadwrażliwość na lek, w tym skórne reakcje alergiczne
ból jamy brzusznej, wzdęcia, biegunka
suchość skóry, pokrzywka, wyprysk, rumień guzowaty, nadmierne owłosienie,
ból pleców, bóle mięśniowe
mlekotok, gruczolakowłókniaki piersi, kandydoza narządów rodnych, powiększenie piersi, zapalenie pochwy i sromu, krwotok miesiączkowy, zespół napięcia przedmiesiączkowego
zmniejszenie libido, nadmierne pocenie się, zwiększenie apetytu
zmiany poziomu lipidów we krwi, w tym hipertrójglicerydemia
zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, niskie ciśnienie tętnicze krwi, żylaki, żylna choroba zakrzepowozatorowa /tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe
Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku Symbella?
Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu, powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Jakie są objawy przedawkowania preparatu Symbella?
Do tej pory nie ma informacji dotyczących ciężkich i szkodliwych skutków przedawkowania leku Symbella. Jednakże mogą pojawić się takie objawy jak: nudności, wymioty oraz niewielkie krwawienie z pochwy, w szczególności u młodych dziewcząt. W takim przypadku trzeba zastosować leczenie objawowe, gdyż antidotum nie istnieje. W rzadkich przypadkach należy kontrolować równowagę wodno-elektrolitową oraz czynność wątroby.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Symbella?
Do stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych istnieją przeciwwskazania. Jeżeli którykolwiek z nich wystąpi po raz pierwszy w trakcie stosowania produktu leczniczego Symbella, produkt leczniczy należy natychmiast odstawić. Nie należy stosować go w następujących przypadkach:
występowanie lub ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej: dziedziczna lub nabyta predyspozycja np. niedobór białka S lub białka C, choroba zakrzepowo-zatorowa w przeszłości, długotrwałe unieruchomienie
występowanie lub ryzyko tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych: choroby naczyń mózgowych np. udar czy TIA (przemijający napad niedokrwienny), tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe – np. pacjentka przeszła zawał serca lub posiada objawy prodromalne (np. dławica piersiowa)
nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
przerost endometrium (nieprawidłowy rozrost błony śluzowej macicy)
ciężka depresja
brak krwawienia miesiączkowego bez ustalonej przyczyny lub u pacjentki występuje krwawienie z dróg rodnych o nieustalonej etiologii
ciężkie zaburzenia metabolizmu tłuszczów
występowanie obecnie lub w przeszłości guzów zależnych od hormonów, tj. nowotwory piersi lub macicy
zaburzenie metabolizmu barwnika krwi (porfiria)
u pacjentki występuje zapalenie wątroby, podwyższone stężenie bilirubiny (jest to produkt rozpadu barwnika krwi), zaburzenia czynności wątroby, do czasu, gdy wyniki testów czynnościowych wątroby nie powrócą do wartości prawidłowych
obecnie lub w przeszłości nowotwór wątroby- łagodny lub złośliwy
silny ból w nadbrzuszu, powiększenie wątroby lub objawy krwawienia do jamy brzusznej
obecnie lub w przeszłości zapalenie trzustki, jeżeli przebiegało z ciężką hipertrójglicerydemią
u pacjentki występuje ciężka depresja
u pacjentki wystąpią zaburzenia ruchu
Jakie są interakcje preparatu Symbella z innymi lekami?
Lek Symbella wchodzi w interakcje z innymi produktami medycznymi. Jako że jest to doustny środek antykoncepcyjny, może on wpływać na metabolizm niektórych substancji czynnych, co może powodować, że ich stężenie w osoczu i tkance może być albo zwiększone (np. cyklosporyna) lub zmniejszone (np. lamotrygina).
Przyjmowanie leku Symbella z produktami leczniczymi indukującymi enzymy mikrosomalne, może prowadzić do zwiększonego klirensu hormonów płciowych i powodować wystąpienie krwawienia śródcyklicznego i (lub) brak skuteczności metody antykoncepcyjnej. Dlatego zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej np. mechanicznej, przez cały okres leczenia oraz przez 28 dni po jego zakończeniu. Jeżeli zaplanowano długotrwałe leczenie, należy zmienić metodę antykoncepcyjną na niehormonalną.
Do substancji zwiększających klirens złożonych środków antykoncepcyjnych, czyli zmniejszających ich skuteczność należą: barbiturany, bosentan, karbamazepina, fenytoina, prymidon, ryfampicyna oraz rytonawir, newirapina i efawirenz, a prawdopodobnie również felbamat, gryzeofulwina, okskarbazepina, topiramat i produkty zawierające ziele dziurawca zwyczajnego.
Podczas jednoczesnego stosowania złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych z inhibitorami proteazy HIV oraz nienukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy, z inhibitorami HCV, może zwiększać lub zmniejszać stężenie estrogenu lub progestagenów w osoczu.
Jednoczasowe zażywanie leku Symbella z preparatami medycznymi zawierającymi substancje takie jak: ombitaswir, parytaprewir, rytonawir i dazabuwir, z rybawiryną lub bez, lub glecaprewir, pibrentaswir może zwiększać ryzyko występowania podwyższonej aktywności ALT.
Zażywanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych może wpłynąć na wyniki niektórych badań laboratoryjnych, w tym na: parametry biochemiczne czynności wątroby, tarczycy, nadnerczy i nerek, stężenia białek osoczowych (nośnikowych), np. globuliny wiążącej kortykosteroidy oraz stężenia frakcji lipidów/lipoprotein, parametry metabolizmu węglowodanów i wskaźniki krzepnięcia oraz fibrynolizy. Zmienione wyniki badań laboratoryjnych zazwyczaj pozostają w granicach wartości prawidłowych.
Czy zażywając lek Symbella można spożywać alkohol?
Źródła nie podają danych na temat spożywania alkoholu w trakcie stosowania preparatu Symbella. Jednakże podczas przyjmowania jakichkolwiek leków nie zaleca się picia alkoholu.
Czy w trakcie ciąży można przyjmować lek Symbella?
Ciąża jest przeciwwskazaniem do zażywania leku Symbella. Przed rozpoczęciem jego przyjmowania, należy wykluczyć ciążę. Jeżeli pacjentka zaszła w ciążę w trakcie stosowania leku Symbella, trzeba jak najszybciej odstawić ten preparat.
W wyniku przeprowadzonych licznych badań nie udowodniono wpływu teratogennego lub działania toksycznego na płód w razie przypadkowego jednoczesnego przyjmowania estrogenów w skojarzeniu z innymi progestagenami.
Czy stosując lek Symbella można karmić piersią?
Nie należy stosować leku Symbella w okresie karmienia piersią, ponieważ estrogeny w nim zawarte, mogą wpłynąć na skład mleka kobiecego oraz zmniejszyć jego ilość. Substancje czynne w niewielkiej ilości mogą także przenikać do mleka kobiecego i wpływać na niemowlę.
Czy stosując preparat Symbella można prowadzić pojazdy mechaniczne?
Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.
Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.
Bibliografia
Inne popularne leki
- Evra - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Yasmin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- NuvaRing - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Slinda - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Artilla - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Atywia Daily - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Conti - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Belara - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Daylette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Femoden - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Harmonet - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Kontracept - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Limetic - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Logest - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mywy - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vixpo - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vibin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Yaz - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Elin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ginoring - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Naraya - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Qlaira - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sylvie 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sylvie 30 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Yasminelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Novynette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Orlifique - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vines - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Microgynon 21 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Diane - 35 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- PolaRing - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Madinette - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Aidee - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Levomine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drovelis - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Jeanine - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Liberelle - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Rigevidon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dionelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Adaring - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vibin mini - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Regulon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lesinelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sidretella 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Syndi-35 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Midiana - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Bonadea - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cerazette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drosfemine mini - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asubtela - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sidretella 30 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Marvelon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Leverette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Hastina 24+4 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mercilon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seasonique - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Levomine mini - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drosfemine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lesiplus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ovulan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Forte - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drosfemine forte - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lesine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Atywia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Plus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Hastina 21 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zoely – E-recepta – recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Stediril 30 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dorin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- OC-35 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ovulastan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Naraya Plus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Symonette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Forte Plus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Azalia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Teenia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Contraseton - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Varenelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dessette mono - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Angiletta - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Astha - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lemena - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cyprodiol - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ovulastan Forte - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velbienne mini - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Inni czytali również
- Spis treści
- Podstawowe informacje o leku Symbella
- Ile kosztuje lek Symbella?
- Czym jest lek Symbella?
- Jaki jest mechanizm działania leku Symbella?
- Jaki jest skład leku Symbella?
- Jak dawkować lek Symbella u dorosłych?
- Jak dawkować lek Symbella u dzieci?
- Jak rozpocząć stosowanie leku Symbella?
- Co zrobić w przypadku pominięcia dawki preparatu Symbella?
- Jakie są najczęstsze działania niepożądane leku Symbella?
- Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane leku Symbella?
- Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku Symbella?
- Jakie są objawy przedawkowania preparatu Symbella?
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Symbella?
- Jakie są interakcje preparatu Symbella z innymi lekami?
- Czy zażywając lek Symbella można spożywać alkohol?
- Czy w trakcie ciąży można przyjmować lek Symbella?
- Czy stosując lek Symbella można karmić piersią?
- Czy stosując preparat Symbella można prowadzić pojazdy mechaniczne?
- Bibliografia