Setaloft 50 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Setaloft 50 mg opinie
Setaloft 50 mg lub 100 mg to lek należący do grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) i jest stosowany w leczeniu zaburzeń depresyjnych oraz lękowych.
Nazwa preparatu | Setaloft 50 mg |
Substancje czynne | Sertralini hydrochloridum |
Dostępność | Na receptę |
Postać |
|
Dawki |
|
Czym jest Setaloft?
Setaloft to handlowa nazwa preparatu, którego substancją czynną jest sertralina. Należy do grupy selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI) i jest stosowany głównie w leczeniu depresji, zaburzeń lękowych oraz innych zaburzeń psychicznych.
Setaloft jest lekiem na receptę i powinien być przyjmowany tylko pod nadzorem lekarza.
e-Recepta Express
Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.Antykoncepcja awaryjna
Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.Mechanizm działania Setaloft
Setaloft działa poprzez zwiększenie poziomu serotoniny w szczelinach synaptycznych, co z kolei wpływa na regulację nastroju, stanu emocjonalnego oraz zmniejszenie objawów lękowych i obsesyjno-kompulsyjnych.
Ma też bardzo słaby wpływ na wychwyt zwrotny noradrenaliny i dopaminy.
Skład leku Setaloft
Każda tabletka zawiera 50 mg lub 100 mg sertraliny w postaci chlorowodorku sertraliny.
Do substancji pomocniczych zaliczamy: krzemionkę koloidalną bezwodną, celulozę mikrokrystaliczną, kroskarmelozę sodową, kopowidon, magnezu stearynian, makrogol 400, laktozę jednowodną (w dawce 50 mg - 19.8 mg, a w dawce 100 mg - 39.6 mg), hydroksypropyloceluloza, tytanu dwutlenek (e171), hypromeloza 3cP oraz 50cP.
Każdą tabletkę można podzielić na dwie równe dawki.
Wskazania do stosowania leku Setaloft
Lek Setaloft jest zalecany do stosowania w przypadku leczenia oraz profilaktyki dużych epizodów depresyjnych, zaburzeń lękowych z napadami lęku, także z towarzyszącą agorafobią, fobii społecznej oraz zaburzeń stresowych pourazowych (PTSD).
Wskazania do przyjmowania preparatu obejmują dodatkowo leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZOK) u pacjentów dorosłych oraz u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.
Jak dawkować lek u dorosłych?
W terapii zaburzeń depresyjnych i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 50 mg na dobę.
W lęku napadowym, PTSD i fobii społecznej dawka początkowa jest o połowę mniejsza - 25 mg/dobę, a po upływie tygodnia dawkę należy zwiększyć do 50 mg/dobę. Taki schemat powoduje zmniejszenie częstości skutków ubocznych charakterystycznych dla początkowej fazy leczenia zaburzenia lękowego z napadami lęku.
W przypadku braku odpowiedzi na leczenie dawka może być zwiększana stopniowo o 50 mg co tydzień, do dawki maksymalnej 200 mg na dobę.
Nie jest wymagana korekcja dawki u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek.
Produkt zaczyna działać po 7 dniach od rozpoczęcia terapii, jednak zauważalne efekty pojawiają się po dłuższym okresie leczenia, szczególnie w przypadku zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.
Jak dawkować lek u dzieci?
Dla pacjentów w wieku 6-12 lat zalecana dawka początkowa wynosi 25 mg raz na dobę i może być zwiększona do 50 mg po tygodniu stosowania.
Młodzież w wieku 13-17 lat od początku terapii otrzymuje dawkę 50 mg na dobę. Dawkowanie można dalej zwiększać jednorazowo o 50 mg, jednak z zachowaniem większej ostrożności z uwagi na mniejszą masę ciała u dzieci. Dawka maksymalna jest identyczna jak u dorosłych i wynosi 200 mg na dobę.
Produktu leczniczego Setaloft nie należy stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
Jak długo trwa terapia?
W zapobieganiu nawrotom dużych epizodów depresyjnych może być wskazane leczenie długoterminowe. Pacjenci z depresją powinni być leczeni co najmniej 6 miesięcy, do uzyskania pewności, że są wolni od objawów choroby.
W przypadku zaburzeń lękowych i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych należy regularnie oceniać potrzebę kontynuacji leczenia.
W jaki sposób odstawiać lek?
Setaloft należy odstawiać stopniowo, przez co najmniej 1-2 tygodnie przed całkowitym zakończeniem terapii. Pozwala to zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów odstawienia leku.
Jeśli po zmniejszeniu dawki lub przerwaniu leczenia sertraliną pojawią się objawy niepożądane, należy rozważyć powrót do poprzedniej dawki leku, a kolejna próba odstawienia powinna być przeprowadzona w wolniejszym tempie.
Najczęściej zgłaszanymi reakcjami są: zawroty głowy, zaburzenia czucia i snu (w tym bezsenność oraz koszmary senne), pobudzenie, wymioty, drżenia i bóle głowy. Zwykle nie są one bardzo poważne i ustępują samoistnie, chociaż u niektórych pacjentów objawy odstawienia mogą być ciężkie i utrzymują się przez dłuższy czas.
Najczęstsze działania niepożądane
Setaloft może powodować działania niepożądane, a najczęstszym z nich są nudności.
W trakcie przyjmowania leku często pojawia się również: biegunka, suchość w jamie ustnej, bezsenność, bóle głowy i zawroty głowy , wysypka, niepowodzenie wytrysku, obniżenie libido, zmęczenie, zapalenie gardła, zapalenie przełyku, zmiana apetytu, zwiększenie masy ciała, zaburzenia smaku, bóle brzucha, nerwowość, zaburzenia widzenia, szumy uszne, uderzenia gorąca oraz kołatanie serca.
Mogą wystąpić również zaburzenia ruchowe pod postacią hiperkinezji, wzmożonego napięcia mięśniowego, dystonii, zgrzytania zębami, a także drżenie, parestezje oraz bóle stawowo-mięśniowe.
Rzadziej występujące działania niepożądane
W wyniku stosowania leku Setaloft z mniejszą częstością występuje: zapalenie żołądka i jelit, zapalenie uchyłków, zaburzenia języka (owrzodzenie i zapalenie języka), zapalenie ucha środkowego, reakcje anafilaktyczne, hiperprolaktynemia, cukrzyca, zapalenie trzustki, hiponatremia, nadciśnienie tętnicze, przedwczesny wytrysk , zaburzenia wzwodu, zaburzenia miesiączkowania oraz nietrzymanie moczu.
Do rzadziej występujących skutków ubocznych zaliczamy również: niedoczynność tarczycy, niepokój psychoruchowy, mimowolne ruchy mięśni, obfite pocenie się, jaskrę, nieprawidłowe widzenie, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, w tym zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zawał mięśnia sercowego, skurcz krtani, duszność, niedokrwienie obwodowe, zapalenie jamy ustnej, nieprawidłowy zapach skóry, powiększenie węzłów chłonnych, zmniejszenie tolerancji lekowej, zaburzenia chodu oraz zespół Stevensa-Johnsona.
Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.
Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Postępowanie w przypadku przedawkowania leku
Do objawów przedawkowania zaliczamy: senność, zaburzenia z układu pokarmowego (nudności i wymioty), tachykardię, drżenia, pobudzenie i zawroty głowy. Rzadziej opisywanym objawem była śpiączka.
Nie istnieje specyficzne antidotum dla sertraliny. W przypadku przedawkowania lub wystąpienia toksycznych skutków ubocznych produktu leczniczego Setaloft, ważne jest zapewnienie i utrzymywanie drożności dróg oddechowych oraz zapewnienie odpowiedniego dopływu tlenu i wentylacji, jeśli to jest konieczne.
W przypadku przedawkowania korzystne może być zastosowanie węgla aktywnego w połączeniu ze środkiem przeczyszczającym - jest to bardziej skuteczne niż płukanie żołądka i powinno być brane pod uwagę w procesie leczenia. Należy unikać indukowania wymiotów.
Przedawkowanie sertraliny niesie ze sobą także ryzyko wydłużenia odstępu QT, co może prowadzić do groźnych zaburzeń rytmu serca. W związku z tym zaleca się regularne wykonywanie badania EKG we wszystkich przypadkach przyjęcia nadmiernej dawki leku Setaloft.
Jakie są przeciwwskazania do podania leku?
Nie należy stosować leku Setaloft, jeśli występuje nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w preparacie.
Przeciwwskazane jest również jednoczesne zażywanie sertraliny z nieodwracalnymi inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO) z powodu ryzyka wystąpienia zespołu serotoninowego. Konieczne jest zachowanie minimum 14-dniowej przerwy między stosowaniem nieodwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy a rozpoczęciem leczenia preparatem Setaloft.
Podobne niebezpieczeństwo może wystąpić, gdy lek Setaloft jest stosowany jednocześnie z linezolidem - antybiotykiem, który jest używany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.
Zabronione jest także równoczesne przyjmowanie sertraliny preparatami stosowanymi w leczeniu zaburzeń psychicznych np. z pimozydem.
Osoby, które cierpią na dziedziczną nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy typu Lapp lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinny przyjmować leku Setaloft, ponieważ tabletki powlekane zawierają laktozę jednowodną.
Sertralina nie powinna być także podawana pacjentom, u których występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby.
Kiedy zachować szczególną ostrożność?
Podczas przyjmowania leków z grupy SSRI, w tym sertraliny, może dojść do rozwoju potencjalnie groźnego dla życia zespołu serotoninowego lub złośliwego zespołu neuroleptycznego, dlatego należy zwracać uwagę na jakiekolwiek niepokojące skutki uboczne podczas stosowania leku i w razie ich wystąpienia skonsultować się z personelem medycznym.
Ryzyko to jest szczególnie wysokie, gdy pacjent zażywa równocześnie inne leki nasilające neuroprzekaźnictwo serotoninergiczne (np. stosowanie leków przeciwdepresyjnych, tryptanów, inhibitorów MAO), leki przeciwpsychotyczne i produkty ziołowe zawierające dziurawiec.
W przypadku konieczności zamiany stosowanego wcześniej leku przeciwdepresyjnego na Setaloft należy zachować ostrożność, zwłaszcza w przypadku preparatów długodziałających, takich jak fluoksetyna.
Podczas przyjmowania leku Setaloft może dojść do wydłużenia odstępu QTc w zapisie EKG, a w efekcie do wystąpienia groźnych dla życia zaburzeń rytmu serca. Szczególnie narażeni są na to pacjenci z chorobami serca, hipokaliemią, bradykardią lub osoby stosujące jednocześnie inne leki wydłużające odstęp QTc.
Osoby cierpiące na manię powinny pozostawać pod ścisłą kontrolą lekarza (w razie wystąpienia fazy maniakalnej przerwać przyjmowanie leku). Stosowanie preparatu Setaloft u pacjentów ze schizofrenią może nasilić zaburzenia psychotyczne.
Preparat nie powinien być stosowany u osób z niestabilną padaczką, a u pacjentów z dobrze kontrolowaną padaczką konieczne jest dokładne monitorowanie. Jeśli wystąpią napady padaczkowe podczas leczenia sertraliną, należy odstawić lek.
Osoby cierpiące na depresję, które mają tendencję do zachowań samobójczych są narażone na ryzyko wystąpienia próby samobójczej podczas terapii lekiem Setaloft. Z tego powodu w początkowym okresie leczenia oraz po zmianie dawki powinny być pod ścisłą kontrolą lekarza.
Podczas terapii istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowych krwawień skórnych, krwawień z przewodu pokarmowego i ginekologicznych. Dlatego u pacjentów, którzy regularnie przyjmują leki przeciwzakrzepowe lub inne leki, które wpływają na czynność płytek krwi (takie jak kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne), należy zachować szczególną ostrożność i monitorować ich stan, aby zmniejszyć szansę na wystąpienie krwawienia.
Należy unikać spożywania soku grejpfrutowego podczas stosowania sertraliny, ponieważ może wpływać na metabolizm sertraliny i powodować ciężkie działania niepożądane.
Istnieją doniesienia o występowaniu hiponatremii podczas stosowania preparatu, dotyczy to szczególnie osób w podeszłym wieku oraz pacjentów stosujących leki diuretyczne.
Setaloft a alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Setaloft.
Setaloft a ciąża
W przypadku kobiet w ciąży, stosowanie leku powinno być skonsultowane z lekarzem, który oceni potencjalne korzyści z zastosowania leczenia w porównaniu z ryzykiem dla płodu.
Stosowanie leku Setaloft w ciąży, szczególnie w trzecim trymestrze, może prowadzić do wystąpienia objawów odstawienia lub działań niepożądanych u noworodków. Zaleca się dokładne monitorowanie noworodków pod kątem objawów ostrej niewydolności oddechowej, sinicy i napadów drgawkowych. Ponadto, u kobiet w zaawansowanej ciąży, przyjmowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia przetrwałego nadciśnienia płucnego u noworodków.
W większości przypadków powikłania pojawiają się natychmiast po porodzie lub w ciągu 24 godzin.
Setaloft a karmienie piersią
Mimo braku doniesień o występowaniu działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią przez matki przyjmujące sertralinę, nie można wykluczyć ryzyka ich wystąpienia.
Nie zaleca się stosowania leku w okresie laktacji, poza przypadkami, kiedy terapia jest absolutnie konieczna.
Podsumowanie informacji o leku Setalof
Substancja czynna: chlorowodorek sertraliny
Wskazania: leczenie i profilaktyka ciężkich zaburzeń depresyjnych, zaburzeń lękowych, fobii społecznej, zaburzenia stresowego pourazowego (PTSD) u pacjentów dorosłych oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u dorosłych i pediatrycznych między 6. a 17. rokiem życia.
Zastosowanie: doustne
Dawkowanie: 50 mg (pół tabletki) raz na dobę, w przypadku braku poprawy zmiany dawkowania należy wprowadzać w odstępach co najmniej jednego tygodnia, każdorazowo o 50 mg, aż do osiągnięcia dawki maksymalnej 200 mg na dobę.
Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na którąkolwiek substancję leku, równoczesne przyjmowanie inhibitora MAO lub pimozydu.
Główne działania niepożądane: nudności, biegunka, bezsenność, bóle i zawroty głowy, zaburzenia czynności seksualnych.
Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.
Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.
Bibliografia:
http://chpl.com.pl/data_files/2013-08-21_setaloft_chpl_v013,_v014_lipiec_2013.pdf
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/B978044453717101444X
Inne popularne leki
- Bioxetin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asentra - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- ParoGen - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Pramolan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Linefor - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seronil - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zoloft - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Actavis - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Propranolol WZF - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asertin 100 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dulsevia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Diphergan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Nexpram - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mirtor - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Elicea - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sympramol - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mozarin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluoksetyna EGIS - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 150 mg - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dutilox - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Symfaxin ER - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitil - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asertin 50 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Efectin ER 75 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Alventa - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cital - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dutilox 60 mg - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico CR - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Depratal - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Aciprex - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Faxolet ER - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 100 mg - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escipram – E-recepta – recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Paroxinor - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sertagen - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Venlectine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trazodone Neuraxpharm - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Brintellix - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Efectin ER 150 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Setaloft 50 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Trittico XR - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 75 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 40 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seroxat - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Prefaxine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Bluefish - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Depralin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Oroes - E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citaxin- E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axyven - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zotral - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Escitalopram Aurovitas - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Propranolol Accord - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Miravil - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Andepin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluxemed - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velaxin ER 37,5 mg - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Oriven - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Spamilan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Arketis tabletki 20 mg - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Rexetin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Duloxetine Zentiva - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mirtagen - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sertralina Krka - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Venlafaxine Bluefish XL - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Citabax 10 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Fluoxetin Polpharma - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Pralex - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Inni czytali również
- Spis treści
- Czym jest Setaloft?
- Mechanizm działania Setaloft
- Skład leku Setaloft
- Wskazania do stosowania leku Setaloft
- Jak dawkować lek u dorosłych?
- Jak dawkować lek u dzieci?
- W jaki sposób odstawiać lek?
- Najczęstsze działania niepożądane
- Rzadziej występujące działania niepożądane
- Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
- Postępowanie w przypadku przedawkowania leku
- Jakie są przeciwwskazania do podania leku?
- Kiedy zachować szczególną ostrożność?
- Setaloft a alkohol
- Setaloft a ciąża
- Setaloft a karmienie piersią
- Podsumowanie informacji o leku Setalof