Lesinelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Lesinelle opinie
Lesinelle to lek antykoncepcyjny zawierający dwie substancje czynne - etynyloestradiol oraz drospirenon. Występuje w formie tabletek i jest stosowany w celu zapobiegania ciąży.
Nazwa preparatu | Lesinelle |
Substancje czynne | Drospirenonum Ethinylestradiolum |
Dostępność | Na receptę |
Postać |
|
Dawki |
|
Podstawowe informacje o leku Lesinelle
Substancja czynna: drospirenon i etynyloestradiol Wskazania: antykoncepcja - leki stosowane w celu zapobiegania ciąży Zastosowanie: doustnie Dawkowanie: 1 tabletka dziennie o stałej porze przez 21 dni, następnie 7 dni przerwy i następnie rozpoczęcie nowego opakowania. Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w leku Lesinelle, ciąża, nowotwory hormonozależne, wysokie ryzyko zakrzepicy żylnej lub tętniczej.
e-Recepta Express
Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.Antykoncepcja awaryjna
Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.Lesinelle - Cena, refundacja
Lek Lesinelle nie podlega refundacji i koszt zależy od opakowania.
- Lesinelle (0,02 mg + 3 mg tabletki powlekane 21 szt.) - cena wynosi ok. 40 zł
Ceny podane są jedynie orientacyjne i mogą zostać zmienione w przyszłości.
Czym jest Lesinelle?
Lesinelle to przykład złożonego hormonalnego produktu antykoncepcyjnego w formie tabletek do stosowania doustnego. Są to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne zawierające etynyloestradiol i drospirenon.
Mechanizm działania
Lek Lesinelle, jako dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna, zawiera komponentę estrogenową i progestagenową. Stosowanie tabletek ma zapobiegać zajściu w ciążę w kilku mechanizmach - hamowanie owulacji, zmiana charakteru śluzu szyjki macicy by ten utrudniał ruch plemników, zmniejszenie perystaltyki jajowodów oraz zmiana właściwości błony śluzowej macicy. Drospirenon, komponenta progestagenowa leku Lesinelle, jest w swoim działaniu bardzo zbliżony do naturalnego progestagenu. Nie wykazuje działania androgenowego, estrogennego, glikokortykosteroidowego ani antyglikokortykosteroidowego. Wykazuje jedynie słabe dodatkowe działanie antyandrogenowe i antymineralokortkosteroidowe.
Skład leku
Każda tabletka leku Lesinelle zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu oraz 3 mg drospirenonu. Oprócz tego w leku znajdują się substancje pomocnicze.
Produkt dostępny jest wyłącznie po okazaniu recepty lub e-recepty .
Jak stosować lek Lesinelle?
Preparat leczniczy Lesinelle przeznaczony jest do stosowania doustnego. Lek wskazany jest dla kobiet i dziewcząt, jego przyjmowanie można rozpocząć w okresie od wystąpienia pierwszego krwawienia miesiączkowego do okresu menopauzy. Tabletki Lesinelle należy przyjmować codziennie o mniej więcej stałej, wybranej przez pacjentkę porze. Tabletki należy przyjmować w kolejności zgodnej z oznaczeniami na blistrze.
Jak rozpocząć stosowanie leku Lesinelle?
Moment i sposób rozpoczęcia stosowania tabletek Lesinelle zależy od indywidualnej sytuacji pacjentki. Jeśli pacjentka w poprzednim miesiącu nie korzystała z preparatów antykoncepcyjnych, stosowanie tabletek Lesinelle powinna rozpocząć w pierwszym dniu naturalnego cyklu miesiączkowego - czyli w dniu pojawienia się krwawienia. Inaczej jest w przypadku wcześniejszej terapii za pomocą złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych - dwuskładnikowych tabletek, systemu dopochwowego lub transdermalnego. Terapię lekiem Lesinelle najlepiej rozpocząć dzień po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania poprzednich tabletek antykoncepcyjnych, nie później niż dzień po zakończeniu przerwy od dotychczasowej antykoncepcji czy dzień po zakończeniu przyjmowania tabletek placebo. W przypadku systemów antykoncepcyjnych transdermalnych i dopochwowych przyjmowanie tabletek należy rozpocząć najlepiej w ustalonym dniu usunięcia systemu, ale nie później niż w dniu, w którym należałoby założyć nowy system. Pacjentki stosujące wcześniej implant lub system domaciczny (preparaty zawierające wyłącznie progestagen) mogą rozpocząć przyjmowanie Lesinelle w dniu usunięcia wcześniejszego środka antykoncepcyjnego, niezależnie od dnia cyklu. Pacjentki stosujące doustną antykoncepcję zawierającą sam progestagen (minitabletkę) mogą wziąć pierwszą tabletkę Lesinelle w dowolnym dniu cyklu. W przypadku stosowania iniekcji z progestagenem, przyjmowanie leku Lesinelle należy rozpocząć w dniu planowanej następnej iniekcji. We wszystkich przypadkach przez pierwsze 7 dni terapii lekiem Lesinelle należy używać dodatkowej mechanicznej formy zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Jeśli jeśli doszło do poronienia w I trymestrze, pacjentka może zacząć przyjmowanie leku Lesinelle natychmiast po zakończeniu ciąży, bez potrzeby dodatkowej antykoncepcji. Lek Lesinelle należy zacząć przyjmować między 21. a 28. dniem po porodzie lub po poronieniu, do którego doszło w II trymestrze. Jeśli pacjentka podejmie decyzję o rozpoczęciu terapii lekiem Lesinelle w późniejszym okresie, przez pierwsze 7 dni należy używać dodatkowej mechanicznej metody antykoncepcji. Jeśli do stosunku płciowego doszło przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć ciążę lub odczekać do pierwszego krwawienia miesiączkowego.
Pominięcie dawki leku Lesinelle
Nie należy przerywać stosowania tabletek Lesinelle na dłużej niż 7 dni. 7 dni terapii lekiem to okres wymagany do odpowiedniego wyhamowania osi podwzgórze-przysadka-jajniki. Wystąpienie przerw w stosowaniu tabletek Lesinelle może zmniejszyć skuteczność leku w zapobieganiu ciąży. Jeśli pacjentka zapomniała przyjąć tabletkę, jednak przypomniała sobie o tym w ciągu 12 godzin od typowej godziny stosowania leku, należy zażyć zaległą tabletkę jak najszybciej. Następne dawki należy przyjmować o zwykłej porze. Skuteczność ochrony w tym przypadku nie ulega zmniejszeniu. Jeśli od planowanego przyjęcia dawki upłynęło więcej niż 12 godzin, ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona. W takiej sytuacji zalecenia są różne w zależności od tygodnia cyklu, w którym doszło do błędu. Jeśli tabletka została pominięta w 1. tygodniu cyklu, należy natychmiast wziąć zaległą tabletkę, nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Następne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze, a przez następne 7 dni korzystać z dodatkowej mechanicznej formy antykoncepcji. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających błąd w terapii doszło do stosunku płciowego, należy wziąć pod uwagę możliwość zajścia w ciążę. Jeśli tabletka została pominięta w 2. tygodniu cyklu, postępowanie jest takie samo jak w poprzednim punkcie. Jeśli przez 7 dni przed błędem w terapii pacjentka prawidłowo stosowała lek Lesinelle i w danym cyklu pominęła tylko jedną tabletkę, nie ma konieczności korzystania z dodatkowych form antykoncepcji. Jeśli pacjentka pominęła tabletkę w 3. tygodniu cyklu, należy przyjąć zapomnianą pigułkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeśli oznaczałoby to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Następne należy kontynuować terapię jak dotychczas aż do zakończenia blistra, po czym zrezygnować z 7-dniowej przerwy i od razu rozpocząć nowe opakowanie. Alternatywnie można wyrzucić pominiętą dawkę oraz wszystkie tabletki do końca blistra, a dzień w którym pacjentka zapomniała przyjąć tabletki potraktować jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Po 7 dniach przerwy należy rozpocząć nowy blister leku Lesinelle. W obu przypadkach należy poinformować pacjentkę o konieczności stosowania dodatkowej formy antykoncepcji, jeśli przed pominięciem tabletki nie stosowała prawidłowego dawkowania leku.
Najczęstsze działania niepożądane
W trakcie leczenia preparatem leczniczym Lesinelle, tak jak w przypadku stosowania innych złożonych doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych, mogą wystąpić działania niepożądane. Do najczęściej zgłaszanych skutków ubocznych należą: ból głowy, chwiejność emocjonalna, ból brzucha, trądzik , zwiększenie masy ciała, powiększenie piersi, bolesne miesiączkowanie i krwawienia niezwiązane z cyklem miesiączkowym (inne niż krwawienie z odstawienia). Rzadziej występujące działania niepożądane to między innymi reakcje alergiczne, kandydoza i zakażenie wirusem opryszki, zwiększony apetyt, depresja, nerwowość, zmniejszenie libido, nadciśnienie jak i niedociśnienie tętnicze, migrena, żylaki, zapalenie błony śluzowej żołądka, nowotwór piersi, mlekotok, dysplazja włóknisto-torbielowata piersi, ból kończyn i szyi, zapalenie pęcherza moczowego, zmniejszenie masy ciała, uderzenia gorąca i zaburzenia miesiączkowania. Doustne złożone hormonalne środki antykoncepcyjne, w tym lek Lesinelle, mogą powodować również działania niepożądane takie jak ostre lub przewlekłe zaburzenia czynności wątroby - niekiedy w takiej sytuacji należy zalecić zaprzestanie przyjmowania tabletek Lesinelle. Egzogenne estrogeny, w tym etynyloestradiol, mogą nasilać objawy obrzęku naczynioruchowego u kobiet, u których zdiagnozowano wrodzony obrzęk naczynioruchowy.
Rzadziej występujące działania niepożądane
Rzadziej zgłaszane działania niepożądane, ale istotne z punktu widzenia klinicznego to żylne i tętnicze zaburzenia zakrzepowo zatorowe takie jak zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich, udar mózgu czy zawał mięśnia sercowego. Ryzyko powstawania zakrzepów krwi i zatorów w naczyniach żylnych jest największe w pierwszym roku terapii lekiem Lesinelle. Jeśli u pacjentki występuje jakikolwiek objaw żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej taki jak ból, obrzęk, zaczerwienienie i zwiększone ucieplenie kończyny czy ostry ból w klatce piersiowej, duszność, kaszel i krwioplucie, należy jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Niepokój budzi również wystąpienie objawów tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych tj. nagłe silne bóle głowy, zaburzenia chodzenia, drętwienia twarzy czy innych części ciała, nagłe splątanie, nagłe zaburzenia widzenia, ból w klatce piersiowej promieniujący do szczęki, gardła i ramienia, skrajne osłabienie, duszność. W bardzo rzadkich przypadkach zakrzep krwi może pojawić się w naczyniu oka, co może objawiać się jako zaburzenia widzenia i w ostateczności doprowadzić do utraty wzroku. Przyjmowanie tabletek Lesinelle może również nasilać choroby takie jak padaczka, choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Rzadkimi działaniami niepożądanymi są też astma i inne rodzaje nadwrażliwości.
Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie działań niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Objawy przedawkowania
Nie opisano przypadków przedawkowania leku Lesinelle, jednak bazując na ogólnych informacjach o złożonej doustnej hormonalnej antykoncepcji w przypadku przedawkowania mogą wystąpić nudności i krwawienie z pochwy.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?
Tak jak w przypadku innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych , istnieją przeciwwskazania do stosowania leku Lesinelle. Przed rozpoczęciem leczenia tymi lekami należy się upewnić o ich braku lub należy poinformować lekarza o ich wystąpieniu. Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania leku Lesinelle jest nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję zawartą w tabletce oraz ciąża. Nie należy przyjmować tabletek Lesinelle również w stanach tj. czynna lub przebyta żylna choroba zakrzepowo-zatorowa np. zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna oraz podwyższone ryzyko powstania zakrzepów krwi - dziedziczne lub nabyte predyspozycje np. niedobór białka s, rozległy zabieg operacyjny związany z długotrwałym unieruchomieniem czy choroba nowotworowa. Stosowanie tabletek Lesinelle nie jest wskazane u pacjentek, u których występują tętnicze zaburzenia zakrzepowo- zatorowe (czynny zawał mięśnia sercowego lub dławica piersiowa; czynny lub przebyty udar, przemijający napad niedokrwienny (TIA)) lub w przypadku ich podwyższonego ryzyka np. toczeń rumieniowaty układowy z obecnością przeciwciał antyfosfolipidowych, migrena z ogniskowymi objawami neurologicznymi w wywiadzie, nikotynizm zwłaszcza u pacjentek powyżej 35 r.ż. W przypadku aktualnej lub przebytej ciężkiej chorobie wątroby, nie należy przyjmować tabletek doustnych, złożonych preparatów antykoncepcyjnych, jeśli parametry czynności wątroby nadal nie są w granicach normy. Stosowanie leku Lesinelle jednocześnie z preparatami przeciwwirusowymi zawierającymi ombitaswir, parytaprewir, rytonawir, dazabuwir, glekaprewir, pibrentaswir, sofosbuwir, welpataswir i woksylaprewir nie jest wskazane. U pacjentek u których występuje ciężką lub ostra niewydolność nerek nie należy stosować leku Lesinelle. Doustne, złożone leki antykoncepcyjne mogą sprzyjać rozwinięciu się łagodnych, rzadziej złośliwych nowotworów wątroby. Z tego powodu przed rozpoczęciem terapii należy wykluczyć występowanie guzów wątroby lub ich obecności w przeszłości. W przypadku podejrzenia lub obecności nowotworów hormonozależnych narządów płciowych i piersi stosowanie leku Lesinelle nie jest wskazane. Niezdiagnozowane nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych również stanowią przeciwwskazanie do leczenia złożonymi hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi. Ze względu na zawartość laktozy leku Lesinelle nie należy stosować u pacjentek z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Interakcje z innymi lekami
Należy zachować ostrożność podczas łączenia Lesinelle z preparatami leczniczymi indukującymi enzymy mikrosomalne (np. barbiturany, fenytoina, karbamazepina, rytonawir oraz produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego), gdyż może to przyspieszać usuwania hormonów płciowych z organizmu, a tym samym zmniejszać skuteczność leku. Podczas równoczesnej terapii należy pamiętać o konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji. Jeśli leczenie induktorami enzymów wątrobowych ma być długotrwałe, należy wybrać inną niehormonalną metodę antykoncepcji. Przy leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu c i jednoczesnym stosowaniu złożonego hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego może dojść do znacznego zwiększenia aktywności aminotransferaz i zmniejszenia skuteczności leku - zaleca się więc stosowanie dodatkowej antykoncepcji 2 tygodnie przed rozpoczęciem skojarzonej terapii oraz 2 tygodnie po jej zakończeniu. Preparaty będące inhibitorami enzymów mikrosomalnych mogą zwiększać stężenie leku Lesinelle w osoczu. Terapia lekiem Lesinelle może doprowadzić do zwiększenia stężenia niektórych leków w osoczu (np. cyklosporyny) lub zmniejszenia ich stężenia (np. lamotryginy).
Lek Lesinelle a ciąża
Jeśli pacjentka stosuje Lesinelle i dowie się, że jest w ciąży powinna bezzwłocznie przerwać terapię. W badaniach epidemiologicznych nie stwierdzono jednak zwiększonego ryzyka wystąpienia wad rozwojowych u dzieci kobiet, które przyjmowały lek Lesinelle przed zajściem w ciążę ani u kobiet, które nieumyślnie stosowały ten lek będąc w ciąży.
Lek Lesinelle a karmienie piersią
Lek Lesinelle nie jest wskazany w okresie karmienia piersią, ze względu na wpływ doustnych złożonych hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych na laktację - może dojść do zmniejszenia ilości i zmiany składu pokarmu. Nieznaczne ilości hormonów płciowych lub ich metabolitów mogą przenikać do mleka kobiet mogąc wpływać na dziecko.
Lek Lesinelle a prowadzenie pojazdów mechanicznych
U pacjentek przyjmujących złożone doustne środki antykoncepcyjne nie zaobserwowano zaburzeń i trudności w prowadzeniu pojazdów i obsługiwaniu maszyn. Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu. Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.
Bibliografia
Charakterystyka produktu leczniczego Lesinelle, [online], [dostęp 23.03.2023], dostępne pod adresem: https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/22284/characteristic
Inne popularne leki
- Evra - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Yasmin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- NuvaRing - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Slinda - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Artilla - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Atywia Daily - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Conti - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Belara - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Daylette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Femoden - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Harmonet - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Kontracept - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Limetic - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Logest - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mywy - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vixpo - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vibin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Yaz - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Elin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ginoring - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Naraya - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Qlaira - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sylvie 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sylvie 30 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Yasminelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Novynette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Orlifique - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vines - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Microgynon 21 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Diane - 35 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- PolaRing - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Madinette - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Aidee - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Levomine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drovelis - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Jeanine - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Liberelle - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Rigevidon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dionelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Adaring - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Vibin mini - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Regulon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sidretella 20 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Syndi-35 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Midiana - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Bonadea - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cerazette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drosfemine mini - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Asubtela - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sidretella 30 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Marvelon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Leverette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Hastina 24+4 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Mercilon - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Seasonique - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Levomine mini - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drosfemine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lesiplus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ovulan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Forte - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Drosfemine forte - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lesine - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Atywia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Plus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Hastina 21 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Zoely – E-recepta – recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Stediril 30 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dorin - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- OC-35 - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ovulastan - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Naraya Plus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Symonette - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Axia Forte Plus - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Azalia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Symbella - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Teenia - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Contraseton - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Varenelle - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Dessette mono - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Angiletta - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Astha - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Lemena - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Cyprodiol - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Ovulastan Forte - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Velbienne mini - recepta online i eKonsultacja: opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Inni czytali również
- Spis treści
- Podstawowe informacje o leku Lesinelle
- Lesinelle - Cena, refundacja
- Czym jest Lesinelle?
- Mechanizm działania
- Skład leku
- Jak stosować lek Lesinelle?
- Jak rozpocząć stosowanie leku Lesinelle?
- Pominięcie dawki leku Lesinelle
- Najczęstsze działania niepożądane
- Rzadziej występujące działania niepożądane
- Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
- Objawy przedawkowania
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?
- Interakcje z innymi lekami
- Lek Lesinelle a ciąża
- Lek Lesinelle a karmienie piersią
- Lek Lesinelle a prowadzenie pojazdów mechanicznych
- Bibliografia